Wyznaczniki stylu kolonialnego

Wyznaczniki stylu kolonialnego

Styl kolonialny inspirowany jest krajami Dalekiego Wschodu — swój początek miał on w XIX wieku, kiedy to Wielka Brytania posiadała ogromną ilość zamorskich kolonii, które zaczęto sukcesywnie zasiedlać. Do urządzania domów we wspomnianych koloniach Brytyjczycy wykorzystywali lokalne meble i dodatki, które łączyli ze stylistyką klasyczną, tzw. wiktoriańską. Mieszkania wykończone w stylu kolonialnym są nietypowe — nie da się ich pomylić z żadną inną stylistyką. Jakie są główne wyznaczniki stylu kolonialnego?


Styl kolonialny, czyli jaki?

Przede wszystkim meble w stylu kolonialnym w procesie produkcji stworzone są z drewna, zwłaszcza egzotycznego drewna wykończonego w ciemnym kolorze, np. drzewa sandałowego, hebanu czy mahonia. W przypadku elementów dekoracyjnych ogromną rolę odgrywają natomiast tkaniny, m.in. wysokiej jakości bawełna czy len, z których uszyte są obicia mebli wypoczynkowych czy obrusy na stoły. Stylistyka kolonialna preferuje kolorystykę stonowaną: brąz, zieleń, beże oraz biel, a także nieco bardziej intensywną czerwień i pomarańcz. W przypadku wnętrz aranżowanych w stylistyce kolonialnej niezwykle ważną rolę odgrywają dodatki, m.in. pamiątki z podróży, globus, drewniane walizki czy stare mapy na ścianach — to wszystko dodaje przestrzeni orientalnego charakteru, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie!

Meble kolonialne w przestrzeni sypialni i gabinetu

Sypialnia urządzona w stylistyce kolonialnej będzie przestrzenią ciepłą, przytulną, elegancką oraz stylową, ponieważ w jej centrum stanie masywne łóżko, które będzie przepięknym tłem dla pościeli wykonanej w stylistyce orientalnej, która będzie idealnym elementem dopełnienia tak zaaranżowanego wnętrza. We wnętrzu sypialni kolonialnej nie może zabraknąć stylowej komody, w której będzie można przechowywać bieliznę. Również dobrze stylistyka kolonialna będzie się prezentować we wnętrzu gabinetu, gdzie ustawione zostanie drewniane biurko, dzięki któremu nawet wielogodzinna praca nie będzie dostarczała dyskomfortu.

 

POLECANE FIRMY

producent drewna klejonego

Najnowsze trendy w designie szaf przesuwnych, inspiracje dla Twojego wnętrza

Najnowsze trendy w designie szaf przesuwnych, inspiracje dla Twojego wnętrza

Szafy przesuwne to nie tylko praktyczne rozwiązanie do przechowywania ubrań i przedmiotów codziennego użytku, ale także ważny element wystroju naszego wnętrza. Ostatnio na rynku pojawia się wiele nowych trendów, które warto wziąć pod uwagę, planując zakup szafy przesuwnej do naszego domu...
Nowoczesne inspiracje na szafy przesuwne - odkryj najnowsze trendy w designie wnętrz

Nowoczesne inspiracje na szafy przesuwne - odkryj najnowsze trendy w designie wnętrz

Szafy przesuwne to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce w naszym domu. Dzięki nim możemy w łatwy sposób zorganizować nasze ubrania, buty, a także inne przedmioty, które pragniemy przechować, jednocześnie nadając pomieszczeniu stylowy wygląd.
Najświeższe pomysły na szafy przesuwne - inspiracje dla Twojego domu

Najświeższe pomysły na szafy przesuwne - inspiracje dla Twojego domu

Szafy przesuwne to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego wnętrza. To one nie tylko pozwalają na przechowywanie naszych ubrań, butów i innych akcesoriów, ale także wpływają na ogólny wygląd i styl pomieszczenia.
Design szaf przesuwnych- odkryj najnowsze trendy i pomysły na aranżację wnętrz

Design szaf przesuwnych- odkryj najnowsze trendy i pomysły na aranżację wnętrz

Szukasz pomysłów, jak odświeżyć swoje wnętrze? Chcesz stworzyć bardziej funkcjonalne i stylowe miejsce do przechowywania swoich rzeczy? Jeśli tak, to warto zastanowić się nad zainstalowaniem nowoczesnej szafy przesuwnej.