Umowa SLA w sklepie internetowym - dlaczego warto?

Umowa SLA w sklepie internetowym - dlaczego warto?
Biznesy e-commerce zyskują coraz większą popularność ze względu na liczne zalety związane z charakterem tego typu działalności. Kiedy dany sklep internetowy rozrośnie się do naprawdę dużych rozmiarów, może przynosić olbrzymie dochody, a jednocześnie każda awaria przynosić ogromne straty. Specjalnie z myślą o takich przedsiębiorcach powstała umowa SLA dla sklepu on-line, która reguluje przede wszystkim czas reakcji na zgłoszenie zaistniałego problemu oraz czas naprawy błędu, gwarantując tym samym brak przestoju w pracy biznesu e-commerce.
 

Awarie w sklepach internetowych 

Jedną z największych zalet sklepów internetowych jest możliwość obsługi dużej ilości klientów w tym samym czasie, co niestety powiązane jest również z możliwością przeciążenia skutkującego awarią. Spotykają one nawet tak ogromne platformy jak Amazon czy Allegro, co najczęściej zdarza się w okresach wyprzedażowych lub przedświątecznych. Duże serwisy sprzedażowe oraz sklepy on-line realizujące na co dzień zamówienia liczone w setkach czy nawet tysiącach nie mogą sobie pozwolić na ewentualny przestój w pracy, ponieważ może on skutkować ogromnymi stratami finansowymi oraz spadkiem zaufania wśród klientów.

Z jakich elementów składa się umowa SLA?

Mimo że dana umowa SLA może wyglądać różnie, to reguluje przede wszystkim dwie kwestie:
- czas reakcji - jest to termin przyjęcia zgłoszenia, które realizowane jest w praktyce poprzez kontakt specjalistów dopytujących się o szczegóły problemu. Jeśli pracownicy nie mają żadnych pytań, kontaktują się jedynie w celu potwierdzenia otrzymania zgłoszenia.
- czas naprawy - umowa SLA może zawierać bowiem szczegółowo określoną ilość czasu na naprawę błędu. Niewywiązanie się z umowy oczywiście związane jest z konkretnymi konsekwencjami, które są oczywiście dokładnie sprecyzowane na piśmie.

Zalety zawarcia umowy SLA

Umowa SLA dla sklepu on-line jest szczególnie korzystna w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z dużą działalnością. Zawarcie stosownej umowy SLA gwarantuje firmie brak przestoju pracy i wsparcie zajmujące się naprawą ewentualnych awarii w umówionym od otrzymania zgłoszenia czasie, a więc i większe prawdopodobieństwo prawidłowego działania strony internetowej przez jak najdłuższy okres czasu oraz zaufanie wśród stałych i nowych klientów. Nie da się bowiem zaprzeczyć kwestii, że, napotykając problemy techniczne na danej stronie internetowej sklepu, często rezygnujemy z zakupów w nim. Agencja Interaktywna Argonium może zająć się dla Ciebie kompleksowo pozycjonowaniem oraz obsługą sklepu internetowego, proponując także zawarcie na piśmie stosownej umowy SLA.

POLECANE FIRMY

producent drewna klejonego

Najnowsze trendy w designie szaf przesuwnych, inspiracje dla Twojego wnętrza

Najnowsze trendy w designie szaf przesuwnych, inspiracje dla Twojego wnętrza

Szafy przesuwne to nie tylko praktyczne rozwiązanie do przechowywania ubrań i przedmiotów codziennego użytku, ale także ważny element wystroju naszego wnętrza. Ostatnio na rynku pojawia się wiele nowych trendów, które warto wziąć pod uwagę, planując zakup szafy przesuwnej do naszego domu...
Nowoczesne inspiracje na szafy przesuwne - odkryj najnowsze trendy w designie wnętrz

Nowoczesne inspiracje na szafy przesuwne - odkryj najnowsze trendy w designie wnętrz

Szafy przesuwne to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce w naszym domu. Dzięki nim możemy w łatwy sposób zorganizować nasze ubrania, buty, a także inne przedmioty, które pragniemy przechować, jednocześnie nadając pomieszczeniu stylowy wygląd.
Najświeższe pomysły na szafy przesuwne - inspiracje dla Twojego domu

Najświeższe pomysły na szafy przesuwne - inspiracje dla Twojego domu

Szafy przesuwne to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego wnętrza. To one nie tylko pozwalają na przechowywanie naszych ubrań, butów i innych akcesoriów, ale także wpływają na ogólny wygląd i styl pomieszczenia.
Design szaf przesuwnych- odkryj najnowsze trendy i pomysły na aranżację wnętrz

Design szaf przesuwnych- odkryj najnowsze trendy i pomysły na aranżację wnętrz

Szukasz pomysłów, jak odświeżyć swoje wnętrze? Chcesz stworzyć bardziej funkcjonalne i stylowe miejsce do przechowywania swoich rzeczy? Jeśli tak, to warto zastanowić się nad zainstalowaniem nowoczesnej szafy przesuwnej.