Największe zalety drewna eukaliptusowego

Największe zalety drewna eukaliptusowego
Mimo dostępności na rynku rozmaitych materiałów meblarskich oraz budowlanych wciąż niesłabnącą popularnością cieszy się ekologiczne drewno. Jako że nasze rodzime gatunki mają nie tylko same zalety, ale też wady, coraz częściej wybierane jest drewno pochodzenia egzotycznego. Rośnie ono w dużo cięższych warunkach atmosferycznych, więc musi być jeszcze bardziej odporne na działanie promieni UV oraz wilgoci. Tak też właśnie jest, czego dowodem jest eukaliptus. Drewno to ma mnóstwo zalet i jest uważane za jeden z najtwardszych oraz najtrwalszych gatunków w zasadzie na całym świecie, a przy tym jego cena nie jest zbyt wygórowana przy uwzględnieniu jakości. Szczególnie chętnie wykorzystywane są klejonki z eukaliptusa, kantówki eukaliptusowe oraz drewno na okna z eukaliptusa, które można znaleźć w ofercie zakładu produkcyjnego Richd Anders Polska.
 

Solidne i wytrzymałe drewno eukaliptusowe 

Najczęściej wymienianą zaletą eukaliptusa jest jego niesamowita trwałość, ponieważ jest w stanie przetrwać przez 25 lat w swej niezmienionej przez upływ czasu i użytkowanie formie. Wykonane przy jego użyciu meble, schody oraz podłogi zostają w każdym domu na lata, do czego przyczynia się wysoka odporność materiału na różne czynniki, zwłaszcza wilgoć, owady oraz grzyby. Z racji niesamowitej wytrzymałości tego surowca nadaje się on wprost idealnie do produkcji klejonki z eukaliptusa, która wykorzystywana jest w branży meblarskiej do wykonywania estetycznych mebli o gładkich powierzchniach. Klejonka eukaliptusowa jest produktem ekologicznym i posiada wszystkie parametry znamienne dla tego surowca. Z kolei kantówka eukaliptusowa podtrzyma w odpowiedni sposób nawet szczególnie ciężką konstrukcję, a przy tym jest odporna na gnicie i niebezpieczne dla drewna termity. Trwałość, solidność i wytrzymałość to są podstawowe cechy drewna eukaliptusowego, które doceniają nawet najbardziej wymagający architekci i projektanci mebli.
 

Naturalnie piękne drewno eukaliptusowe 

Żyjemy w czasach, w których olbrzymią wagę przywiązuje się do ekologicznych i bezpiecznych dla środowiska wyrobów. Korzystając z klejonki z eukaliptusa bądź kantówki eukaliptusowej, możesz być pewnym ich jakości, ekologiczności i naturalności. Ponadto eukaliptus jest po prostu piękny, a jego możliwa kolorystyka wpasuje się we wszystkie gusta. Drewno eukaliptusowe może bowiem występować w najróżniejszych kolorach: od jasnych przez czerwonobrązowe odcienie po brązowe barwy. Szacuje się, że istnieje ponad 600 gatunków eukaliptusów, więc wybarwienie uzyskanego z nich drewna może być bardzo zróżnicowane. Jeśli natomiast z różnorodnych powodów nie możemy otrzymać interesującego nas naturalnego koloru drewna eukaliptusowego, bardzo łatwo można je barwić.
 

Różnorodne wyroby eukaliptusowe 

Przy użyciu eukaliptusa można wykonać między innymi: meble dla domu i ogrodu, podłogi, schody, okna oraz konstrukcje budynków. Tym celom mogą służyć kantówka eukaliptusowa, klejonka z eukaliptusa oraz drewno na okna z eukaliptusa wyprodukowane z zakładzie Richd. Anders. Eukaliptus ma więc szerokie zastosowania, które zostaną szczególnie docenione w branży meblarskiej oraz budowlanej. Dużym atutem drewna eukaliptusowego jest także jego korzystna cena w stosunku do jego parametrów oraz estetyki.

POLECANE FIRMY

producent drewna klejonego

Najnowsze trendy w designie szaf przesuwnych, inspiracje dla Twojego wnętrza

Najnowsze trendy w designie szaf przesuwnych, inspiracje dla Twojego wnętrza

Szafy przesuwne to nie tylko praktyczne rozwiązanie do przechowywania ubrań i przedmiotów codziennego użytku, ale także ważny element wystroju naszego wnętrza. Ostatnio na rynku pojawia się wiele nowych trendów, które warto wziąć pod uwagę, planując zakup szafy przesuwnej do naszego domu...
Nowoczesne inspiracje na szafy przesuwne - odkryj najnowsze trendy w designie wnętrz

Nowoczesne inspiracje na szafy przesuwne - odkryj najnowsze trendy w designie wnętrz

Szafy przesuwne to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce w naszym domu. Dzięki nim możemy w łatwy sposób zorganizować nasze ubrania, buty, a także inne przedmioty, które pragniemy przechować, jednocześnie nadając pomieszczeniu stylowy wygląd.
Najświeższe pomysły na szafy przesuwne - inspiracje dla Twojego domu

Najświeższe pomysły na szafy przesuwne - inspiracje dla Twojego domu

Szafy przesuwne to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego wnętrza. To one nie tylko pozwalają na przechowywanie naszych ubrań, butów i innych akcesoriów, ale także wpływają na ogólny wygląd i styl pomieszczenia.
Design szaf przesuwnych- odkryj najnowsze trendy i pomysły na aranżację wnętrz

Design szaf przesuwnych- odkryj najnowsze trendy i pomysły na aranżację wnętrz

Szukasz pomysłów, jak odświeżyć swoje wnętrze? Chcesz stworzyć bardziej funkcjonalne i stylowe miejsce do przechowywania swoich rzeczy? Jeśli tak, to warto zastanowić się nad zainstalowaniem nowoczesnej szafy przesuwnej.