Meblościanka czy zestaw pokojowy?

Meblościanka czy zestaw pokojowy?
Salon to przestrzeń reprezentacyjna, a zarazem służąca do codziennego wypoczynku — to tutaj zbiera się cała rodzina wraz z przyjaciółmi. Meble do tego pomieszczenie nie tylko powinny się prezentować wysoce estetycznie, ale również spełniać wymagania użytkowników, co do ich przeznaczenia. Przy aranżacji pokoju, który jest przeznaczony do wypoczynku oraz przyjmowania gości, warto zdecydować się na komplet mebli lub meblościankę, dzięki którym wnętrze zostanie urządzone z łatwością.

Meblościanka Borys idealnie sprawdzi się w stylowym, a zarazem nowoczesnym salonie, ponieważ modele dostępne na rynku charakteryzują się elegancją, eklektycznością oraz szykownością. Meblościanka to praktyczny, a zarazem wysoce funkcjonalny element wyposażenia przestrzeni pokoju dziennego — nieraz wybierana jest ze względu na dostępną małą przestrzeń użytkową lub brak własnego pomysłu na aranżację. Meblościanki dostępne są w wielu wzorach oraz opcjach kolorystycznych — od stonowanych po nieco bardziej awangardowe. Bryła składa się z różnych mebli, dzięki czemu użytkownik może wybrać propozycję, która najbardziej odpowiada jego indywidualnym potrzebom. Co więcej, do meblościanki w każdej chwili można dokupić nowe elementy. Plusem meblościanek jest możliwość ustawiania jej w unikalnych konfiguracjach. Pojemne meblościanki zazwyczaj wyposażone są w szafki RTV, na których można nie tylko ustawić telewizor, ale również umieścić sprzęt audio oraz sprzęt RTV.

Alternatywą do meblościanki są zestawy pokojowe, które oferują możliwość zamówienia poszczególnych typów mebli do wybranego pomieszczenia. Zestawy pokojowe do salonu najczęściej składa się z komody, stolika kawowego, szafki RTV, witryny, regału, a nawet wiszących półek, które maksymalnie wykorzystają nawet najmniejszą przestrzeń.
Oczywiście każdy zestaw pokojowy dostępny jest w różnorodnych kombinacjach, dzięki czemu meble, które nie pasują do wymarzonej aranżacji, można z niego skreślić. Główną zaletą zestawów pokojowych jest fakt, że meble wykonane są z tego samego materiału w dokładnie odwzorowanym odcieniu. Zestawy pokojowe są świetną alternatywą dla tych osób, które nie chcą podjąć ryzyka samodzielnego kompletowania poszczególnych mebli. Atutem owego rozwiązania jest możliwość zaprojektowania całej przestrzeni oraz mebli wokół jednego przedmiotu, np.: fotela vintage.

POLECANE FIRMY

Zakup zestawu mebli do pokoju, a może pojedynczy egzemplarz – co lepsze?

Zakup zestawu mebli do pokoju, a może pojedynczy egzemplarz – co lepsze?

Meble do pokoju są nie lada zagwozdką podczas aranżowania przestrzeni. Warto przeanalizować potrzeby i funkcje jakie meble miały by spełniać. Meble do salonu, będą się różniły między sobą, tak jak i zestawy wypoczynkowe lub zestawy pokojowe.

Pastelowe kolory we wnętrzach

Chcesz coś zmienić w swojej sypialni? A może planujesz remont? Zanim zdecydujesz się na metamorfozę, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Ważnym elementem każdego wnętrza są dobrane tam kolory.
Wyznaczniki stylu kolonialnego

Wyznaczniki stylu kolonialnego

Styl kolonialny inspirowany jest krajami Dalekiego Wschodu — swój początek miał on w XIX wieku, kiedy to Wielka Brytania posiadała ogromną ilość zamorskich kolonii, które zaczęto sukcesywnie zasiedlać. Do urządzania domów we wspomnianych koloniach Brytyjczycy wykorzystywali lokalne meble i dodatki...
Sofa czy narożnik, co się sprawdzi w salonie

Sofa czy narożnik, co się sprawdzi w salonie

Salon to zarazem przestrzeń reprezentacyjna, jak i przestrzeń przeznaczona do codziennego wypoczynku z książką w ręku i filiżanką aromatycznej kawy. W salonie nie powinno zabraknąć wysokiej estetyki zestawionej z funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu. W salonie nie powinno zabraknąć zestawu wypoczynkowego, jednakże co lepiej sprawdzi się w nowoczesnym salonie: sofa czy narożnik? Sofa to zdecydowanie mebel mniejszy od narożnika — świetnie znajdzie swoje miejsce w mniej ustawnych pomieszczeniach. Rozkładana sofa (sofy z funkcją spania), która dostępna jest zazwyczaj w szerokiej gamie kolorystycznej tapicerki, nie tylko będzie stanowić ciekawą ozdobę salonu, ale również zwiększy funkcjonalność pomieszczenia — za dnia sofa będzie meblem do siedzenia, natomiast w nocy stanie się komfortowym miejscem do spania, dzięki czemu świetnie będzie się prezentować w pokoju dziennym. Nieco bardziej nowoczesnym rozwią